Otázky a odpovědi

Já jsem nikdy neřídil/a, nic ještě neumím a co když se to ani pod vaším vedením nikdy nenaučím?

To se ještě nestalo. Zatím jsme naučili řídit každého. Zpravidla ti, co se nejvíc bojí, jsou manuálně nejšikovnější a po opadnutí strachu a rozježdění jsou z hlediska bezpečnosti a plynulosti velmi dobří řidiči.


Je pro přijetí do výcviku nějaký věkový limit?

Ano je, skupina „B“ je od 18 let, i když s výcvikem se může začít i dřív, ale zkoušky lze absolvovat až po dovršení věku.


Ale ne, já nemyslím minimální věk.

A jaký tedy myslíte? (To už mi začíná docházet smysl otázky a začínám se usmívat.)


Víte, já jsem si nikdy nemyslel/a, že někdy budu potřebovat řidičák. Ale teď, „na stará kolena“ mě život přinutil, potřebuji ho kvůli práci, dětem, vnoučkům, starým rodičům atd. Jenomže už mám 36 let (nebo 45, 58, 62…)

Ne. Žádný horní věkový limit není. Pokud dostanete razítko od lékaře, že jste schopna řídit, z naší strany není sebemenší problém. I když vás slyším v telefonu poprvé v životě, už předem vím, že vás to naučíme. Protože já vždycky tvrdím, na této planetě se nenarodil ten, kterého bychom nenaučili řídit.


Co když udělám něco špatně, nepoškodím auto? Nebo nezpůsobím nějakou nehodu?

Vy nemůžete udělat něco špatně, protože na tomto světe není nic špatného. Maximálně uděláte něco nefunkčního. Nicméně my víme, že to neděláte schválně. Že chcete správně řídit, rozjet se, řadit. Ale nechceme po vás hned všechno. Postupně vás budeme učit, obrazně řečeno, jako v 1.obecné autoškolské: nejdříve písmenko A, potom B až nakonec Z. My máme ve vozidle druhé pedály a jistíme vás. Za cokoliv, co by žák provedl, zodpovídá učitel. Proto si nemůžeme dovolit, aby jste něco provedli. My to uhlídáme.


V čem se liší autoškola Pohoda od ostatních?

V ničem. Lišit by se neměla v ničem, protože minimální počty hodin výuky a výcviku, návaznosti jednotlivých předmětů atd. jsou dány zákonem, který je pro všechny autoškoly závazný. Nicméně snažíme se pohodu a klid udržovat během výcviku a nepoužívat heslo naší firmy jen jako prázdný marketingový tah. Čímž nechci říct, že všichni ostatní to dělají špatně a jenom my jsme nejlepší. Ale vzhledem k tomu, že to myslíme upřímně, tak nám zpravidla žáci věří už při čtení našich webových stránek nebo po telefonickém rozhovoru. Při vybírání AŠ se ptejte ve svém okolí svých známých, spolužáků na zkušenosti a pocity z dané autoškoly. Nebo vám vždycky navrhnu, abyste přišli nezávazně na naše vyučování a zeptali se našich žáků na jejich přožitky.